15 Ağustos 2009 Cumartesi

Sevgi üzerine !!!!

Sevmek en güzelinden !!!!

Beyazı çok seviyorum, ama siyahı da seviyorum, ee bide kırmızıyı seviyorum. Ama moru sevmiyorum.

Taşları, boncukları pırıltılı şeyleri seviyorum. Kocaman küpeleri, yüzükleri, kolyeleri seviyorum.

Bakımlı elleri seviyorum ( bugün otobüste pek kokoş bir hatun vardı ki ellerini hele de tırnaklarını görünce nevrim döndü bakmak istemedim ama gözüme gözüme soktu güneş gözlüğüm bile içindeki pislikleri örtmedi.) Bu mudur? Hayır değildir.!!

Çantaları severim, papuçları severim ( hele de yüksek ökçelilerse) cici cici jeanleri severim, renk renk badileri severim. Arada ben de kokoş olurum. Mis kokulu parfümleri severim.
Film seyretmeyi severim, çizgi filmlere bile bayılırım( aaa buz devrini izlemedim ben) Kitapları severim. Wilbur Smith serini tamamlayacağım. ( Wilbur Smith- Büyücüler Kralı elimde şu an )

Köfteyi, patates kızartmasını ve makarnayı severim, mantıyı severim. Sebze severim bol zeytinyağlı taze fasulyeyi severim. Çay içmeyi severim ama şekersiz. Türk kahvesini severim orta şekerli ve en köpüklüsünden. Ahhh birde yanın da sigara içmeyi severdim !!! (bıraktım bıraktım, o beni bırakmadan arada hani kırk yılda bir puro kaptırıyorum çukulatalısından_ annem duymamıştır değil mi_)

Eğlenceyi severim, sevdiğim şarkılara eşlik etmeye bayılırım. Sanat müziği dinlerim bolcana, fransızca şarkıları severim, önceden arabesk dinlemezdim onu da dinler oldum. Hoş geliyor kulağa

Fıkra dinlemeye bayılırm ama ben anlatamam pek. Şiir severim yazar tanınmış, tanınmamış fark etmez bir satırında kendimi buldum mu okumadan geçmem. Çiçekleri severim, kokulu yada kokusuz açanları. Meyve severim ( çiçekten meyveye geçtim ama ) Denizi severim, okyanusu görmedim daha, görsem mutlak onu da severim.

Güneşlenmeyi değil, bol bol yüzmeyi severim. Yağmuru severim cam kenarında izlemeyi, bulutları severim her birinden şekiller çıkarır hatta kendime masallar uydururum.Arslan tilkiyi kovalıyor diye.

Rüzgarı severim püfür püfür esen. Kollarımı açarım kucaklarım rüzgarı, dalgalandırırım saçlarımı. (Bulamadığım zamanlar da rüzgarı, vantilatörün karşısına geçerim.) Herkes gibi yalanı sevmem, doğru bildiğimi söylerim ucunda en kötüsü olsa da.

Taşın altında kalırım ama lafın altında kalmam. Gördüğüm yanlışları doğrularla düzeltmeye çalışırım. Düzeltmeleri için ikaz ederim. Sıraya girmek çok güzel olmasa da ne sırayı bozarım, ne de bozmalarına izin veririm.

Güzel yazarım ilham geldiğinde ( yazımda güzeldir. ) Paylaşmayı severim şimdi olduğu gibi. Sevdiğim zaman yürekten severim.

İnsanları severim, kaypak insanları hiç sevmem, tebessüm etmeyi, hatır sormayı, gönül almayı severim. ( Hiç tanımadığım bir yaşlıya çekinmeden merhaba der, gönlünü alırım. ) Çocukları severim, masum gülücüklerine bir ömür veririm. Ne kadar haylaz olsalarda, uykuda sarılıp sarılıp öpüp koklamayı severim.

AşK ı severim, ne kadar aşık olmasam da ( şimdilik ). Sevmeyi severim, isterim ki beni benden çok sevsinler. Bir gelene bin giderim. Aşımı ekmeğimi bölüşüp yerim.

Çok çabuk sinirlenmem, ama...

Neyse işte bugün böyle bir ruh hali içerisindeyim. Seversin sevmezsin bize ne demeyin ! Olsun ben yine de sizi severim. Sevmek güzel, sevilmek hele daha da güzel. Arkadaşlıklar, dostluklar, paylaşımlar.... vs.vs.vs....
Yürekten bir koskocaman sevgi yolluyorum....

Dip not: " gökyüzünün ömrü " bugün bir kez daha hala olmanın tadına vardı. ZÜMRA bebek aramıza katıldı. Resimlerde çok şeker ciciş, birazdan da sevmeye gideceğim inş. Sizden de kucak dolusu sevgi götüreceğim....

Bu küçücük şey netten alınma bir fotoğraf sizi yanıltmasın !!!!

8 yorum:

L@L dedi ki...

Bu sevgi dolu yazı bana mutluluk kattı *)Çok sevdim ben bu blogu -)

SiL BaştaN dedi ki...

Sevgili L@L'cim hoş gelmişsin. Sana mutluluk verebildim ya ne mutlu bana.

Kocaman kocaman sevgilerimle...

keLebek dedi ki...

bende seni severim
kisa ve net..
(:
hic o kadar kisa bir zaman diliminde
kimseyi o kadar ablam gibi hissetmemisken hemde.

Gökyüzünün ömRü dedi ki...

Ablacım hani ben :(
Beni sevmiyor musun ehhehe:D

svl dedi ki...

Ablacım iyi haftalar ....

SiL BaştaN dedi ki...

Kelebekim; canımsın bende seni çok severim hemde en özünden yüreğimle...

Gamzelerini yirim ve öperim...

SiL BaştaN dedi ki...

Cimcimem ben seni sevmem mi; benim her şeyimsin sen. Yoldaşım, kardeşim, paylaştığımsın...

Seni çok çok pek çok severim...

Küçük kuzuyuda çok sevdim ama ben yaaaaa....

SiL BaştaN dedi ki...

Sevalcim, canım sana da iyi haftalar...

Yüreğin neşe dolsun, sevgilerimle öpüyorum seni...